• بهترین پزشکان برای معالجه فوق العاده بیماران

عصب کشی ریشه(درمان ریشه) در شاهین شهر اصفهان

در این روش، عصب دندان که به دلیل ترمیم های گذشته، ترک خورده است یا توسط باکتری ها آلوده شده است، حذف می شود. سپس محفظه عصبی پر شده و بافت دندان ترمیم می شود. عصب کشی دندان برای بسیاری از افراد ترسناک به نظر می رسد، اما با استفاده از تکنیک های تسکین دهنده درد و بی حس کردن دندان، فرایند روانی آن کمتر خواهد بود.

نکات مراقبت از دهان و دندان پس از عصب کشی

ضروری است بیماران بعد از درمان عصب کشی از دندان‌های خود مراقبت کافی داشته باشند تا از آسیب بیشتر به دندان یا دندان‌های اطراف آن جلوگیری شود و دچار عفونت مجدد نشود

به بیماران باید توصیه شود:

  1. استفاده از آنتی‌بیوتیک: پزشک شما ممکن است پس از انجام عملیات عصب کشی دندان، آنتی‌بیوتیک تجویز کند. در این صورت، باید به دقت دستورات مصرف آنتی‌بیوتیک را دنبال کنید. (آنتی بیوتیک را با دستور پزشک مصرف کنید)
  2. خوردن مواد نرم: پس از انجام دزمان عصب کشی دندان، بهتر است بیمار مدتی از خوردن مواد سفت و سخت مانند قند، پاستیل، نوشیدنی‌های گازدار و... خودداری کنید تا دندان عصب کشی شده فرصت کافی برای بهبود یابی داشته باشد.
  3. تمیز کردن دهان: پس از عصب کشی دندان، باید به بهداشت دهان خود توجه کنید و دو بار در روز با مسواک و خمیر دندان از دندان‌های خود مراقبت کنید.
  4. استفاده از ضدعفونی کننده دهانی: برای جلوگیری از عفونت‌های دندانی، می‌توانید از ضدعفونی کننده‌های دهانی(دهانشویه) استفاده کنید.
  5. مراجعه به پزشک دندانپزشک: در صورتی که بعد از انجام  عصب کشی دندان، درد، تورم، خونریزی یا علائمی از عفونت دندانی مشاهده کردید، باید به سرعت به پزشک دندانپزشک خود مراجعه کنید.

 

تماس با ما

Visual CAPTCHA